O ALICIE W PRASIE "Pewna wygrana Alitu Ożarów w sparingu z Kamienną Brody"

W sobotnim meczu kontrolnym czwartoligowy Alit Ożarów wygrał u siebie z liderem klasy okręgowej, Kamienną Brody 3:1.

Gole dla naszej drużyny strzeli Michał Kamiński, Przemysław Rzepa i Kamil Cholewiński. - Patrząc na przebieg całego spotkania na pewno byliśmy drużyną lepszą. Mieliśmy więcej podbramkowych sytuacji. Pojedynek obfitował w walkę na boisku. Jestem zadowolony z tego, że nie daliśmy przeciwnikowi na stworzenie sobie klarownych sytuacji do strzelania goli - mówił Marcin Wróbel, grający trener Alitu.

Wydział Gier Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej ustalił terminarze rundy rewanżowej w trzeciej lidze małopolsko-świętokrzyskiej oraz rozgrywkach świętokrzyskich czwartej ligi i klasy okręgowej. Trzecioligowcy rozpoczną rozgrywki w weekend 14-15 marca, natomiast tydzień później, w dniach 21-22 marca na boiska wybiegną zawodnicy drużyn rywalizujących w czwartej lidze i klasie okręgowej. Rozgrywki trzeciej ligi zakończone zostaną 7 czerwca, a czwartej ligi i klasy okręgowej 21 czerwca.

Rundę rewanżową zespół z Ożarowa rozpocznie wyjazdowym spotkaniem z TS 1946 Nidą Pińczów. - Na razie zawodnikom brakuje jeszcze szybkości oraz przede wszystkim świeżości, ponieważ dużo pracowaliśmy nad przygotowaniem fizycznym. Zawodnicy ciężko pracują i wierzą w to, że przyjdzie moment, gdy to, co robią podczas przygotowań do rundy zaowocuje na boisku. Martwią mnie przeziębienia naszych graczy. Dużo z nich się z nimi zmaga, więc nie mogą oni wziąć udziału w zajęciach. Ciężko będzie nadrobić ten stracony czas - powiedział szkoleniowiec ożarowskiej drużyny.

W Alicie na razie nie pojawili się nowi zawodnicy, choć włodarze klubu nie wykluczają wzmocnienia zespołu przed rozpoczęciem rundy rewanżowej. Chcieliby oni pozyskać doświadczonego środkowego obrońcę. Wczoraj ożarowska drużyna zagrała z KSZO 1929 II Ostrowiec Świętokrzyski. To spotkanie zakończyło się po zamknięciu tego wydania "Echa Opatowskiego". Jego wynik podamy w kolejnym numerze naszego tygodnika.

W sobotę, 28 lutego, o godzinie 10, Alit podejmował będzie w spotkaniu kontrolnym Pogoń Staszów.

źródło:echodnia.eu