O ALICIE W PRASIE " Na pewno będą zmiany "

Alit Ożarów już trenuje, trener Marcin Wróbel liczy na dwa-trzy wzmocnienia. Pierwszy sparing 31 stycznia, rywale są wymagający, również z trzeciej ligi

Piłkarze czwartoligowego Alitu Ożarów w środę, 14 stycznia, zakończyli urlopy i rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. Przez cały okres przygotowawczy będą trenować na własnych obiektach.

Chciałby ściągnąć trzech wartościowych piłkarzy

Trener Marcin Wróbel rozmawia z zawodnikami, którzy mogliby wzmocnić zespół, ale z żadnym z nich umowa nie została jeszcze podpisana.
- Nie jest to łatwe, bo zawodnik musiałby być wolny, a większość jest związana z innymi klubami. Ale liczę na to, że dwóch-trzech wartościowych zawodników uda się przekonać i wkrótce do nas dołączą - mówił nam Marcin Wróbel, grający trener Alitu Ożarów.

Najbardziej zależy mu na ściągnięciu środkowego obrońcy, bocznego obrońcy i ofensywnego zawodnika. - Te pozycje są do obstawienia. I najbardziej wymagają wzmocnień, bo gra linii obrony jesienią nie wyglądała zbyt dobrze. Podobnie było ze skutecznością, marnowaliśmy dogodne okazje do zdobywania bramek - dodał Marcin Wróbel.

Niektórzy nie sprostali wymogom czwartej ligi. Z kadry, którą szkoleniowiec miał do dyspozycji w rundzie jesiennej, na razie nikt nie ubył. Ale zmian można się jeszcze spodziewać. - Nie chciałbym mówić, że wszyscy zostają, bo runda jesienna dała mi trochę do myślenia. Niestety, niektórzy nie sprostali wymogom gry w czwartej lidze. Na razie nie chciałbym mówić, o kogo chodzi. Jest jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji kadrowych, na rozstrzygnięcie pewnych kwestii. Jedno jest pewne - będą zmiany - podkreślił szkoleniowiec czwartoligowca z Ożarowa.

Sparingi zaczną 31 stycznia od Samsona

Mecze kontrolne zespół Alitu będzie rozgrywał od 31 stycznia. W pierwszym spotkaniu zmierzy się z Samsonem Samsonów, którego trenerem jest Jacek Pawlik.
Później podopieczni trenera Marcina Wróbla zmierzą się z KSZO 1929 Ostrowiec, zarówno trzecioligowym zespołem, jak i rezerwami występującymi w klasie okręgowej oraz z MKS KSZO Junior Ostrowiec, trzecioligowym Granatem Skarżysko-Kamienna, Kamienną Brody - liderem klasy okręgowej, czwartoligową Pogonią Staszów i Wisłą Annopol.

- Rywale są wymagający, ale o to właśnie chodzi. Uważam, że takie mecze dużo dają zawodnikom. W rundzie jesiennej wyniki nie były satysfakcjonujące, zarówno mnie, piłkarzy, zarząd, jak i kibiców. Mam nadzieję, że wiosną będzie lepiej. W środę pełni optymizmu i werwy do pracy zaczęliśmy przygotowania do piłkarskiej wiosny - powiedział trener Marcin Wróbel, szkoleniowiec czwartoligowego Alitu.

źródło:echodnia.eu