O ALICIE W PRASIE "Wielkie testy w Alice Ożarów"

Piotr Frańczak, Michał Ciepliński, Grzegorz Zięba, Kacper Górski w Ożarowie. Pierwszy sparing nasz zespół wygrał aż 14:0, w piątek mecz z KSZO 1929

Piłkarze czwartoligowego Alitu Ożarów mają za sobą pierwszy sparing w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej. Zmierzyli się z Samsonem Samsonów. Wygrali pewnie - aż 14:0 (2:0).

Rzepa wszedł i zdobył cztery bramki

Najwięcej bramek - cztery - w sparingu tym zdobył Przemysław Rzepa, Piotr Frańczak trzykrotnie wpisał się na listę strzelców, a Grzegorz Zięba zapisał na koncie dwa trafienia.

Alit zagrał w następującym składzie: Żytniewski - Sołtykiewicz, Ponikowski, Górski, R. Czerwonka - Zięba, Hura, Jastrzębski, Ciepliński - G. Czerwonka, P. Czerwonka oraz K. Kostrzewa, Ziemniak, Rzepa, Hura, Frańczak.

Zięba wrócił po przerwie, wypadł pozytywnie

W spotkaniu tym testowanych było kilku zawodników. Między innymi Grzegorz Zięba, który wrócił do treningów po przerwie, ostatnim jego klubem była Klimontowianka Klimontów. - Jestem zadowolony z jego występu. Z innych sprawdzanych zawodników również - powiedział trener Marcin Wróbel.

Górski, Ciepliński, Frańczak na testach

Z Alitem trenują ponadto Kacper Górski z trzecioligowego Granatu Skarżysko-Kamienna, Michał Ciepliński, wychowanek Alitu Ożarów, który ostatnio na zasadzie wypożyczenia występował w trzecioligowym zespole Lechia Tomaszów Mazowiecki. Zawodnik ten ma 18 lat i najczęściej wystawiany jest w ataku.

- Prawdopodobnie uda nam się go zatrzymać. Rozmowy toczą się po naszej myśli. Albo trafi do nas na zasadzie wypożyczenia, albo transferu definitywnego. Wszystko powinno się wyjaśnić w najbliższych dniach - powiedział Marcin Wróbel.
W zespole z Ożarowa sprawdzany jest jeszcze Piotr Frańczak z OKS Opatów, który popisał się dobrą skutecznością w pierwszym sparingu z Sa-msonem Samsonów. Strzelił trzy gole. Z Alitem trenuje także Karol Kostrzewa z grającej w klasie okręgowej Stali Ku-nów.

W piątek sparing z KSZO 1929 Ostrowiec

Kolejnym rywalem Alitu w meczu kontrolnym będzie trzecioligowy KSZO 1929 Ostrowiec. Spotkanie odbędzie się w piątek, rozpocznie się o godzinie 18 w Ostrowcu.

- Będą grali ci nowi zawodnicy, którzy z nami trenują. Chciałbym, żeby dołączyli oni do naszego zespołu. Nie trzeba ich dokładnie sprawdzać w kilku sparingach. Znam tych piłkarzy, wiem, na co ich stać. To kwestia rozmowy między zainteresowanymi klubami i tego, żeby doszli do porozumienia z nami. Mam nadzieję, że wszy-stkie sprawy jak najszybciej zostaną sfinalizowane. Jak do nas dołączą, to będę miał spokojną głowę. I będę się skupiał na tym, żeby zgrywać tę drużynę i jak najlepiej przygotować ją do rundy rewanżowej - dodał Marcin Wróbel.

źródło:echodnia.eu